Podstawy codziennego makijażu_ jak dobierać podkłady i korektory!

Podstawy codziennego makijażu: jak dobierać podkłady i korektory!

Czysta i promienna cera jest marzeniem wielu z nas. Niestety utrzymanie jej w nienagannej, dobrej kondycji to swojego rodzaju wyzwanie. Wpływ czynników zewnętrznych, klimat, tryb życia, ale również stan zdrowia, układ hormonalny, czy nawet geny, znacznie wpływają na kondycje skóry. Z pomocą przychodzą kosmetyki pielęgnujące oraz te do makijażu! To one na co dzień pozwalają wyrównać koloryt skóry i sprawić, by nabrała blasku. Oczywiście kluczem do tego, jest prawidłowe dobranie kosmetyków, które sprawią, że makijaż będzie perfekcyjny! Na dobry początek należy zadbać o wyrównanie kolorytu, czyli odpowiednio zatuszować wszelki niedoskonałości i przebarwienia. Temu służą podkłady i korektory!

Czy, korektor jest niezbędny?

Jeśli dotyczą nas problemy, takie jak niedoskonałości, pryszcze, przebarwienia, czy nawet blizny, korektor może okazać się bardzo pomocny. Zdecydowanie lepiej tuszuje niedoskonałości, niż sam podkład i sprawia, że cały makijaż prezentuje się bardziej naturalnie. Powinien być natomiast dobrany odpowiednio do problemu. Spotkamy korektory dostępne w odcieniach beżu i brązu, a także specjalistyczne kolorowe, spośród których np. zielony jest dedykowany na przebarwienia i wypryski. Zaleca się również korzystanie z korektorów pod oczy, gdzie skóra jest znacznie bardziej cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Skóra pod oczami ma tendencję do puchnięcia, czy zasiniania, co sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Rozświetlenie tej części twarzy odpowiednim korektorem, to zabieg, który sprawia, że cała twarz staje się bardziej promienna. Korektor pod oczy najlepiej wybierać, tak ton jaśniejszy niż podkładu.

Jak wybrać odpowiedni odcień podkładu?

Podkład może zdziałać cuda, ale by faktycznie dobrze spełniał swoje zadanie, trzeba dobrać jego właściwy odcień. Idealnym, będzie ten najbardziej zbliżony do odcienia skóry twarzy. Wbrew różnie przyjętym praktykom, nie sprawdza się go na ręku! By, przetestować dany odcień, należy wypróbować go na linii żuchwy. To w tym miejscu najlepiej widać, czy dostosowuje się do skóry i nie za bardzo odcina od szyi. Sięgając po dany podkład, należy kierować się swoim typem urody. Odcienie o tonacji różowej będą odpowiednie dla chłodnego typu urody. Natomiast odcienie o tonacji żółtej będą właściwe, dla ciepłego typu urody. Jeśli typ urody jest trudny do określenia, pozostają odcienie neutralne.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *