Pielęgnacja twarzy - co warto o niej wiedzieć_

Pielęgnacja twarzy – co warto o niej wiedzieć?

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dlatego warto zadbać o cerę. W końcu pierwsze co widzimy u drugiej osoby to właśnie twarz. Skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja twarzy – co warto o niej wiedzieć?

Codzienna pielęgnacja twarzy wygląda podobnie u mężczyzn i kobiet. Na początku czyścimy twarz. W tym celu możemy użyć żel lub piankę do mycia twarzy. W przypadku kobiet może to być płyn micelarny, który dodatkowo usunie makijaż. Dwa razy w tygodniu powinniśmy używać do czyszczenia peeling. Może on być mechaniczny bądź enzymatyczny. Ten drugi ma mocniejsze działanie, co sprawdzi się w przypadku zaniedbanej skóry. Etap ten jest ważny ponieważ oczyszczona skóra lepiej wchłonie wszelkiego rodzaju kremu czy sera. Z kolei dobrze odżywiona skóra zdecydowanie dłużej utrzyma makijaż w dobrym stanie. Do twarzy używamy preparaty dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli mamy więcej niż 25 lat możemy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Zapobiegnie to powstawaniu zmarszczek w przyszłości, i dodatkowo nawilży skórę. Pod oczy powinniśmy stosować specjalne preparaty, gdyż skóra w tym miejscu jest cieńsza i wrażliwsza. Na wieczór możemy nakładać oleje, które natłuszczą skórę, co uchroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. W ciepłe i słoneczne dni musimy stosować kremy z filtrem. Promieniowanie UV jest szczególnie szkodliwe dla naszej cery, gdyż powoduje powstawanie przebarwień.

Jakie kosmetyki do twarzy wybrać?

W pielęgnacji twarzy powinniśmy się kierować tym, czego aktualnie potrzebuje nasza skóra. Jeśli mamy suchą skórę, to stosujemy produkty nawilżające. Na skórę przetłuszczającą się stosujemy preparaty matujące, a także peelingi, które złuszczają naskórek i oczyszczają pory. W sklepach możemy znaleźć kremy, które dostosowane są do konkretnego wieku. Tak na prawdę krem dla osób powyżej 40 roku życia, nie różni się zbytnio od tego dla trzydziestolatków. Produkty na dzień powinny szybko się wchłaniać. Z kolei te na noc mogą być nieco bardziej tłuste, gdyż w czasie snu zdążą się wchłonąć. Oprócz produktów do codziennej pielęgnacji, raz lub dwa w tygodniu warto stosować maseczki. Mogą być one w formie kremu lub w płachcie. Drugi rodzaj jest najczęściej wybierany ze względu na prostotę w użytku. Wystarczy wyjąć maseczkę z opakowania i nałożyć na twarz. Preparaty w płachcie dobrze się wchłaniają.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *