Piękna w każdym wieku.

Piękna w każdym wieku.

Żyjemy w niesamowicie łaskawy dla nas czasach. Nigdy jeszcze dotąd w historii ludzkości ingerowanie w urodę nie było tak proste, bezpieczne i dostępne jak dziś. Dzieje się tak za sprawą rozwoju medycyny estetycznej. Przez wiele osób postrzegana jest wciąż jako dobro luksusowe i swego rodzaju fanaberia. Wciąż zbyt mało osób ma świadomość tego jak dużo ta dziedzina medycyny przynosi korzyści. W szczególności korzystają z niej dzieci i osoby, które uległy wypadkom lub urodziły się z różnego rodzaju deformacjami. Skala kompleksów jakich doświadczają jest nie do opisania. Brak samoakceptacji i wiary w siebie oraz swoje możliwości przyczynia się do rozwoju zaburzeń psychicznych i izolacji społecznej.

Medycyna estetyczna ma możliwość ingerowania w praktycznie każdy element ludzkiego ciała. Lekarze specjaliści są w stanie poprawić wygląd twarzy, klatki piersiowej, brzucha, nóg czy stóp.  W klinice medycyny estetycznej możemy dokonać przeszczepu włosów głowy i brody. Jednak medycyna estetyczna to nie tylko ratowanie przed wykluczeniem społecznym ale również możliwość poprawy wyglądu a tym samym swojego samopoczucia. Wciąż w gabinetach lekarzy specjalistów przeważają panie, które chcą poprawiać mankamenty swojej urody.

Do najczęstszych zabiegów jakim się poddają należę te powiększające lub zmniejszający piersi. Równie popularne to korekcja uszu, usuwanie zmarszczek i przebarwień. Wiele pań w ostatnim czasie decyduje się na powiększenie ust i pośladków. Osoby z nadwagą coraz chętniej korzystają z liposukcji i plastyki brzucha.

Lista możliwych zabiegów do wykonania jest bardzo długa. Zanim zdecydujemy się jednak na zabieg powinniśmy poddać się konsultacjom, które wykluczą przeciwwskazania do zabiegu. Dotyczyć powinny nie tylko sfery fizycznej ale również psychicznej. Wiele osób uzależnia się od operacji plastycznych i to właśnie one powinny konsultować swoje decyzje z z psychologami. Nadrzędnym celem jaki przyświeca medycynie estetycznej jest nie zmiana wyglądu pacjenta leczy zmiana jego postrzeganie siebie oraz postrzegania go przez społeczeństwo.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *